Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Vyhledávání

Pohony

Pohony 

Počet produktů: 32

Elektropohony a pneupohony pro průmyslové armatury.

Podkategorie

 • Elektropohony

  Pohony se používají pro automatizaci průmyslových armatur a lze je nalézt ve všech druzích technických procesů (např. v čistírnách odpadních vod, elektrárnách, rafineriích). To je místo, kde hrají hlavní roli v automatizaci procesu řízení. Většina druhů armatur může být ovládána pomocí elektropohonů. Elektropohony lineární se používají pro regulační a uzavírací ventily. Elektropohony víceotáčkové se používají k ovládání šoupátek a elektropohony čtvrtotáčkové se používají k ovládání klapek a kulových kohoutů. Průměry ovládaných ventilů se mohou pohybovat od několika centimetrů do několika metrů.

  Často hledáte také ventily ovládané elektropohonem nebo kulové kohouty ovládané elektropohonem.

 • Pneupohony

  Pneupohony pákové, jednočinné a dvoučinné.
  Pneumatický pohon převádí energii ve formě stlačeného vzduchu do mechanického pohybu. Pohyb může být rotační nebo lineární, v závislosti na typu pohonu. Čtvrtotáčkové pneupohony pracují na principu dvojzvratné páky. Energie vznikající působením tlaku vzduchu na dva posuvné písty je přenášena dvojitou pákou na výstupní hřídel pohonu. 
  Čtvrtotáčkové pneupohony se rozdělují dle funkce na dvojčinný a jednočinný. U dvojčinného pneupohonu dochází k otevření i zavření tlakem přiváděného vzduchu. Jednočinný pneupohon má uvnitř válce nainstalovány pružiny. Vzduch, který do pneupohonu přivedeme, otevírá pneupohon a zároveň stlačuje pružiny. Pokud se ovládací vzduch odpojí, jsou písty uvnitř válce působením pružin vraceny zpět do výchozí (zavřené) polohy. Této funkce se využívá, pokud je potřeba armaturu havarijně uzavřít.

na stránku
Zobrazeno 1 – 6 z 32 položek
RT kody Sklik :