Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Vyhledávání

Pneupohony dvojčinné

GD180, 180Nm, F07/10, 22x22mm

Pneupohon dvojčinný

Více informací

GD001800722S

Nové

skladem
8 100,00 Kč bez DPH
Poptávka

Pro větší objednávky a pro naše stálé zákazníky poskytujeme výrazné rabaty. Pošlete nám poptávku a my Vám obratem zašleme cenovou kalkulaci.

Více informací

Dvojčinné pneumatické pohony jsou určeny k ovládání kulových kohoutů a klapek pomocí stlačeného vzduchu. Energie vznikající působením tlaku vzduchu na dva posuvné písty je přenášena dvojitou pákou na výstupní hřídel pohonu.

Pro pneupohon se používá upravený tlakový vzduch o tlaku 0,6MPa. Při nižším ovládacím tlaku se snižuje kroutící moment pohonu. Tlakový vzduch se přivádí do pohonu přes ovládací elektromagnetický ventil, který zajišťuje jeho ovládání. Pneupohony se dodávají ve dvojím provedení - jednočinné a dvojčinné. Pneupohon jednočinný je ovládán tlakovým vzduchem pouze v jednom směru, návrat do výchozí polohy zajišťují pružiny. Jednočinné pneupohony se využívají jako havarijní. Pneupohon dvojčinný je ovládán tlakovým vzduchem pro oba směry (otevřeno/zavřeno).

Materiál těla pohonu: hliníková slitina
Kroutící moment: 8 až 5760Nm
Nominální ovládací tlak pohonu: 5,6bar
Pracovní tlak: 2…8,4 bar (kroutící moment je přímo úměrný ovládacímu tlaku. U jednočinných pohonů je závěrný kroutící moment vytvořen pružinami a je tedy nezávislý na ovládacím tlaku)
Úhel natočení: 0 až 92° ±1°
Teplota okolí: -20°C až +80°C (speciální provedení -20°…+150°)
Ovládací médium: vzduch stlačený, filtrovaný (25µm), suchý nebo přimazávaný) V případě použití přimazávaného vzduchu je nutno použít olej slučitelný s pryží NBR
Připojení k armatuře: DIN/ISO 5211 - F03 - F25
Připojení ovl. vzduchu dle NAMUR
Připojení snímačů: dle VDI/VDE 3845

Volitelná výbava pohonu:

elektromagnetický ovládací ventil 24V AC/DC, 230VAC, koncové spínače, pneumatický pozicionér, provedení do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Ke stažení

RT kody Sklik :